Jan Hendrik Annema, senior sales manager Gasterra

Jan Hendrik Annema, senior sales manager Gasterra

Ik ben senior sales manager. Het accountmanagement van een aantal lange termijn exportcontracten is mijn verantwoordelijkheid. De functie bestaat uit verschillende aandachtsgebieden en varieert van operationeel tot beleidsmatig en (ondersteunend) tactisch, strategisch. 

Ik deel mijn werk zelf in in 3 gebieden:

  • Contractbeheer - Het ‘up to date’ houden van de contracten, het onderhouden van de klantrelaties en het bewaken van de contractvoorwaarden.
    In mijn geval zitten mijn klanten in het buitenland (Italie en Zwitserland). Daardoor ontmoet ik ze weinig. Ongeveer twee keer per jaar (los van eventuele heronderhandelingen) ontmoeten we elkaar om de gang van zaken en eventuele kwesties en/of verbeteringen door te spreken.
  • Commercieel - Onze lange termijn exportcontracten kunnen periodiek heronderhandeld worden. Ten behoeve van deze heronderhandelingen coördineer ik o.a. de daarvoor benodigde marktstudies. Voor deze studies heeft GasTerra een speciale afdeling marketing, die specialisten heeft op diverse terreinen.
  • Projecten - Naast de taken die rechtstreeks aan het account management gekoppeld zijn is er regelmatig werk in afdelings- of GasTerra brede werkgroepen. ICT-projecten, organisatorische projecten en commerciële projecten wisselen elkaar af. Ook deze werkzaamheden vereisen veel overleg met andere afdelingen binnen GasTerra en zorgen dat je een breed en nauwkeurig beeld van de organisatie en het werk van je collega’s krijgt.

Ik heb 18 jaar bij Gasunie gewerkt. Na mijn studie chemische technologie ben ik begonnen bij Gasunie waar ik vier verschillende functies heb vervuld, zowel op het gebied van research en techniek als ook commerciële functies. Ten tijde van de splitsing kwam de positie van senior sales manager vrij bij Gasunie Trade & Supply (nu GasTerra).

“veel aspecten aan het werk zijn

 zelfs nieuwer en onbekender

dan ik had verwacht en bieden

ruimschoots de gewenste 

uitdaging”


Hoewel mijn functie destijds nog goed beviel, leek me die mogelijkheid een mooie kans om weer op een geheel nieuw terrein te gaan werken. Ik heb toen de overstap gemaakt van Gasunie (transport) naar Gasunie Trade & Supply. De functie bevalt me hartstikke goed, veel aspecten aan het werk zijn zelfs nieuwer en onbekender dan ik had verwacht en bieden ruimschoots de gewenste uitdaging.


De combinatie tussen op kantoor werken en buiten de deur zijn spreekt me erg aan. Ik heb veel interne contacten, maar ben ook regelmatig op pad in Nederland en in het buitenland. Daarnaast vind ik de sfeer in het bedrijf erg fijn, de mensen zijn open over informatie met betrekking tot hun werkzaamheden, behulpzaam en fijn om mee samen te werken. ‘GasTerra is een bedrijf waar je zeker niet op je kamer moet blijven zitten, je moet de mensen opzoeken’!

Document acties